Czym jest złoto inwestycyjne?

Sprawdź, gdzie zamówić złoto inwestycyjne.

Dużo martwimy się o przyszłość i o przygotowanie się na ewentualną “czarną godzinę”. Z tej przyczyny przeważnie staramy się co pewien czas odkładać nadwyżkę pieniędzy na koncie czy też na lokacie w banku. Ostatnio jednakże ta metoda jest mało opłacalna – postępująca inflacja i małe oprocentowanie lokat powodują, że oszczędności nie przynoszą profitu, a właściwie to z miesiąca na miesiąc tracą swoją siłę nabywczą. Nie dziwi zatem, że rośnie popyt na nowe metody inwestycji, w tym również gromadzenie złota inwestycyjnego.

Co o złocie lokacyjnym mówi prawodawstwo w Polsce?

Inwestowanie w metale szlachetne opiera się na kupieniu ich wtedy, kiedy ich wartość rynkowa jest korzystna i ich odsprzedaży, kiedy ta wartość podniesie się. Ale należy podkreślić, iż nie każdy złoty wyrób jest uznawany za złoto inwestycyjne, zatem np. skupowanie biżuterii nie można nazwać inwestycją w złoto. Prawodawstwo w Polsce, a zwłaszcza ustawa o podatku od towarów i usług, jasno definiuje co należy nazywać złotem inwestycyjnym. Według aktualnych przepisów jest to głównie kruszec próby nie mniejszej niż 0.995 w płytkach bądź sztabkach. Natomiast monety bulionowe ze złota muszą sprostać innym warunkom, żeby być uznane za złoto inwestycyjne. Muszą posiadać próbę nie mniejszą niż 0.900, być wyemitowane po roku 1800 i co kluczowe – muszą być legalnym środkiem płatniczym w państwie, które je wyemitowało. Monet bulionowych nie uznaje się jako okazy kolekcjonerskie, toteż nie są numizmatami. Akty prawne definiują jeszcze jeden rodzaj złota lokacyjnego, a mianowicie złoto reprezentowane przez papiery wartościowe.

Zamówienie złota lokacyjnego możliwe jest także online

W sklepach polskich dostawców złota inwestycyjnego bez przeszkód znaleźć można najpopularniejsze monety bulionowe z m.in. RPA czy Austrii, jak i sztabki ze złota. Zakupy można dokonywać także przez internet i nie jest to propozycja tylko dla największych inwestorów. Ci z mniejszymi środkami finansowymi znajdą online bardzo szeroką ofertę sprzedaży złota w indywidualnych sztabkach o wadze 1, 2 czy 5 g, jak i złotych bulionówek o wadze 1/2, 1/4 lub 1/10 uncji trojańskiej. Dostępne jest dodatkowo złoto w tak zwanych „combibarach” umożliwiających odcięcie, a następnie odsprzedanie indywidualnych płytek złota.

Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]