Wypożyczalnia szalunków – kto skorzysta z jej usług?

Ciekawi Cię oferta wypożyczalni szalunków Kraków? Zajrzyj na abcszalunki.pl, żeby dowiedzieć się więcej.

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych na budowach technik. Na czym się opiera? Szalunek to swego typu forma, do której wylewany jest beton – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są z drewna, lecz łatwo zaobserwować także wersje wykonane ze stali, a czasem nawet plastiku. Innymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na wypracowanie wymaganych efektów. Jednak z uwagi na spore ceny nie wszystkie ekipy budowlane mają własne szalunki. Gdy będą potrzebne, mogą bowiem zwyczajnie je wypożyczyć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to obecnie bardzo często wybierana usługa.

W jakich sytuacjach postawić na wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się dobrym pomysłem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, gdyż jak już nadmieniliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeśli jednak budowanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością danej ekipy, dobrze sprawdzić atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Głównie z powodów finansowych – wynajęcie szalunków parę razy do roku będzie bardziej korzystne niż ich zakup. Warto wspomnieć również o wygodzie, ponieważ trzymanie rzadko używanych szalunków może powodować duże wydatki.

O czym nie zapominać przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, jaka firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją znaleźć? Warto zdecydować się na ofertę firmy specjalizującej się w dostawach sklejki dla firm budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy pewność, iż szalunki będą wytrzymałe oraz praktyczne. Naprawdę istotna będzie też dbałość o korzystającego z usługi – w sytuacji, gdy zbliża się czas rozpoczęcia robót nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W przypadku wątpliwości dobrze z kolei wejść do sieci, by sprawdzić, co o ofercie konkretnej firmy sądzą dotychczasowi kontrahenci.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]