Sklejka szalunkowa – rodzaje i zastosowanie

Chcesz kupić sklejkę szalunkową Kraków? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to podstawowy moduł konstrukcji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić powszechne deski z drewna lub płyty wyprodukowane z innego materiału, jednak na ogół wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem postawić domy ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki są także wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jest nam potrzebna, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Kiedyś w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były drogie, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – zazwyczaj źle radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny obecnie używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – z reguły z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi popularny wariant to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – a może wynajem?

Przedsiębiorstwa budowlane mają przeważnie swoją sklejkę szalunkową wraz z elementami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma konieczności zakupu wszystkich elementów szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Oprócz samej sklejki szalunkowej, firma oferuje też wynajem innych elementów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi głowic i łączników.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]