Poznaj niektóre akcesoria szalunkowe

Jeśli chcesz zamówić akcesoria szalunkowe, powinieneś odwiedzić ten adres.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wzmacniania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Dlaczego warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Żeby szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były zamocowane w prawidłowy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują aktualnie sporo materiałów służących do wzmacniania konstrukcji, m.in. napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, zaciski sprężynowe, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, rurki dystansowe, korki i stożki oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala utrzymać odpowiedni rozstaw między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy pozwalające związać szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse umożliwiające utrzymanie właściwej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób pominąć także ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Witryny internetowe mają w swojej ofercie wysokiej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Tekko czy Rasto i są do nabycia w przystępnych cenach.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]