Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

Zamów podpory szalunkowe.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się je stosuje? Kiedy warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej przeznaczenie

Wśród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy rodzaj używany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest zalanie stropu betonem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią też stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezastąpione w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala stosować je w wielu sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się ogromną trwałością, są także proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Pośród czołowych producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także moduły produkowane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną konstrukcją, znakomitą jakością oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w trudnych warunkach. Aktualnie wiele przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Wynajęcie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]