Podpory stropowe i ich zastosowanie

Podpory Peri znajdziesz na https://sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. W jaki sposób są stosowane? Kiedy warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej funkcja

Pośród szalunków odróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu można pokryć strop betonem i stosowne jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią też drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezbędne w trakcie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala używać ich w wielu sytuacjach. Zazwyczaj na rynku dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością, są także łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są ogromne. Pośród czołowych producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również części produkowane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się prekursorskimi rozwiązaniami, przemyślaną konstrukcją oraz doskonałą jakością. Podpory stropowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w ciężkich warunkach. Aktualnie dużo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – przystępne ceny powodują, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]