Pergola tarasowa – solidne i estetyczne zadaszenia zewnętrzne

Więcej szczegółów o pergoli lamelowej w Warszawie.

Posiadasz własny dom z ogrodem i zastanawiasz się jak dobrze zaplanować tę przestrzeń, by stała się maksymalnie funkcjonalna? Zamierzasz przebywać sporo czasu na świeżym powietrzu, nie tylko w pogodne dni? Odpowiedzią dla Ciebie jest budowa zadaszenia tarasowego albo wolno stojącej pergoli ogrodowej, które dają możliwość korzystać z takiego relaksu niezależnie od warunków atmosferycznych.

Pergola tarasowa – osłona przed promieniami słońca oraz opadami deszczu

Pergole mogą być elementem stałym albo mobilnym, innymi słowy rozkładanym i składanym zależnie od potrzeb, jednak osoby prywatne na ogół decydują się na modele całoroczne. Pergola zamontowana do ściany budynku formuje zadaszony taras, co nierzadko pokaźnie rozszerza powierzchnię użytkową domu. Zadaszenie tarasowe chroni domowników i umiejscowione pod nim obiekty przed słońcem oraz deszczem. Gros dostępnych na rynku projektów pergoli tarasowych da się postawić nie tylko przy ścianie budynku, ale również jako oddzielną zabudowę zintegrowaną z układem ogrodu. Warto napomknąć, iż niektóre wzory pergoli tarasowych można dobudować też we wnęce między dwoma murami. Współcześnie zadaszenia tarasowe wytwarzane są z trwałych i odpornych na korozję stali nierdzewnej oraz aluminium. Konstrukcje w pełni sporządzone z drewna są już rzadkością.

Najlepsze modele pergoli i zadaszeń tarasowych dostarczają niezwykle duże możliwości dopasowania ich pod kątem rozmiaru czy rodzaju i koloru poszycia. Osoby niezmiernie wymagające bez przeszkód znajdą też pergole wyposażone w przydatne udogodnienia, np. skuteczne systemy odprowadzania deszczówki, oświetlenie LED, a nawet promienniki ciepła. Sterowanie poszyciem przy pomocy pilota to obecnie standard, choć wciąż dostępne są pergole ustawiane ręcznie.

Pergola materiałowa czy lamelowa – czym się różnią

Osoby, które postanowiły o kupnie pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch rodzajów zadaszenia – lamelowego i materiałowego. W pergoli lamelowej zadaszenie zbudowane jest z lameli, innymi słowy “piór” funkcjonujących podobnie jak żaluzje. Użytkownik może sterować kątem nachylenia lameli, regulując tym samym natężenie światła przenikającego przez zadaszenie lub zupełnie je zamknąć. Natomiast w pergolach materiałowych zadaszenie wykonane jest z tkaniny (z reguły jest to wodoszczelna i wytrzymała tkanina PCV), które można przesuwać horyzontalnie. Zadaszenie można całkiem otworzyć albo zamknąć, ewentualnie pozostawić je po części odsłonięte. Każde z tych rozwiązań znakomicie się sprawdzają, toteż wybór którejś z tych opcji zależy już tylko od upodobań klienta i jego indywidualnych potrzeb.

Kontakt z firmą:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]