Drewniane okna lepsze niż inne

Szukasz okien drewnianych Małopolska? Wejdź na www.oknostol.com.pl.

Drewniane okna najczęściej wybierane są nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, lecz także na ich odporność. Ten ekologiczny surowiec daje elegancki wygląd, który pozostaje niezmienny przez bardzo długi okres. Nie tylko jednak piękno jest ważną zaletą tego typu produktów. Jakie są jeszcze względy, dla których jest to dobry wybór, nawet jeśli ich koszt jest nieco wyższy aniżeli okien plastikowych?

Okna drewniane – liczy się piękno

Każdy fan drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych mających związek z aranżacją domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, jaki tworzy materiał ten. Można także wybierać spośród wielu gatunków drewna, które mają przeróżny wygląd, kolory czy też inną fakturę, co stwarza ogromne możliwości aranżacyjne i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również niezaprzeczalnie przyjemne w odbiorze, kojarzy się z domową przytulnością, jest więc idealnym materiałem do wytwarzania różnych rodzajów elementów aranżacyjnych.

Pozostałe istotne cechy okien drewnianych

Ten ekologiczny materiał zapewnia olbrzymie możliwości jeżeli idzie o wykonywanie okien. Miewają one rozmaity wygląd i styl. Drewniane ramy można malować na dowolne kolory, a ponadto obrabiać, wykonując piękne formy. Tylko drewno nadaje się do odnowy zabytkowych budynków, świetnie sprawdza się także w przypadku osób chorujących na alergie. Nie ma w sobie żadnych toksycznych substancji, a wręcz pozytywnie działa na zdrowie domowników, sprawiając, że lepszy staje się klimat domu. Do tych plusów należy poza tym dopisać to, że znanych jest wiele dobrych metod wydłużania trwałości drewnianych okien, jak również fakt, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeżeli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak i utylizacji, która jest stosunkowo prosta oraz nie szkodzi ekosystemowi. Czynniki te powodują, iż okna drewniane są lepsze niż produkty wykonywane z PCV czy plastiku.

Kontakt z firmą:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]