Zwróć uwagę na tabliczki informacyjne

Szukasz tabliczek informacyjnych? Odwiedź ten adres.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty prawne dotyczące bezpieczeństwa. Na co dzień możemy ich nawet nie zauważać, jednak dzięki nim przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a budynki są bezpieczniejsze. Sprawdźmy zatem gdzie możemy spotkać tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak potrzebne.

Tabliczki informacyjne – znakują bloki i przychodnie

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które znakują obiekty biurowe – domy, zakłady przemysłowe, urzędy, komendy policji. Dzięki nim błyskawicznie dotrzemy na miejsce. Należy jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane wyłącznie na zewnątrz nieruchomości, bo bardzo często możemy je również spotkać w środku. To bardzo duża podgrupa znaków, które z reguły służą bezpieczeństwu i informują o zagrożeniach. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie właściwego pokoju lub pracownika w ogromnych kompleksach budynków – w urzędach w hallu widnieją tabliczki z określeniami wydziałów. To sprawia, że błyskawicznie znajdziemy na przykład sekretarza czy wydział paszportowy. Równie znaczące są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska pracowników, które umieszczane są przy wejściu do pokoju. Pamiętajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – informują o trujących substancjach

Nie możemy jednak zapominać o bezpieczeństwie – tabliczki informacyjne są wszakże narzucane przez przepisy BHP. Informują gdzie znajdują się drzwi ewakuacyjne, wskazują tzw. palarnie, mówią o zasadach używania wind podczas pożaru. Istnieje powszechny obowiązek używania tabliczek informacyjnych, funkcjonują także fachowcy do spraw BHP, którzy są wyznaczeni do ich rozmieszczania. Tabliczki informacyjne tworzone są z trwałych surowców (takich jak PCV), niejednokrotnie posiadają właściwości fluorescencyjne i są łatwe w montażu.

Kontakt z firmą:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]